Hana Ulrychová: Vždyť furt někde lítám, stejně bych na vnoučata neměla tolik času!

Bez filtru
Bez filtru
Hana Ulrychová: Vždyť furt někde lítám, stejně bych na vnoučata neměla tolik času!
Loading
/

Nevzali ji na konzervatoř pro “nedostatek talentu”, ale už ve svých patnácti letech se spolu se svým bratrem stala jednou z nejlepších zpěvaček. Možná už tušíte, o kom je řeč. Dalším hostem Příběhů bez filtru je Hana Ulrychová, zpěvačka dua sourozenci Ulrychovi a skupiny Javory. Letos jsou na hudební scéně už 60 let, a Hanka v rozhovoru mluví o neustálém dojetí z hudby, trémě i radosti z každého koncertu.

“Každé zrnko písku je pro mě nadějí,” říká Hana Ulrychová v návaznosti na text písně o Markétě Lazarové, kterou při našem rozhovoru zazpívala. V plném znění rozhovoru zazní taky píseň Nevidomá dívka, kterou pro Hanku napsal Karel Kryl. “S Karlem Krylem to bylo krásný,” poodkrývá hana Ulrychová kousek tajemství jejich vztahu. Stejně, jako s ním, se za komunismu poznala i se zpěvačkou Zuzanou Navarovou, se kterou byly blízké přítelkyně až do její smrti. Kdy si vyzkoušela povolání zdravotní sestřičky, kterou chtěla být celý život? Jak zvládla smrt svého manžela a kdo jí pomáhá nebýt sám? Jak často cvičí power jogu?

Poslouchejte podcast Příběhy bez filtru se zpěvačkou Hanou Ulrychovou. Celou verzi si můžete poslechnout na webu herohero.co/bezfiltrubonusy. Děkujeme za podporu!

Rozhovor připravila Hana Strašáková, spolupracovali na něm Hana Kašpárková a Antonín Kánský.

© 2024 Bez filtru