Učedníci, první díl: Ve velké krizi se rozlomí ledy

Bez filtru
Učedníci, první díl: Ve velké krizi se rozlomí ledy
Loading
/

Kněze v církvi nutně potřebujeme. Máme na ně velmi vysoké nároky, stěžujeme si, že často nezvládají naslouchat, chovají se autoritativně a neumí se podělit o práci a zodpovědnost. Téměř nic ale nevíme o tom, jestli je vůbec někdo učí opak a neptáme se biskupů, jak v přípravě budoucích kněží v seminářích reflektují potřeby dnešní doby. A to jsme se rozhodli změnit.

K čemu jsou vedeni budoucí kněží? Nejen to je otázka, kterou se zabýváme v prvním dílu série o českých kněžských seminářích. Podíváme se na to, jak a čím žijí současní bohoslovci, kdo je formuje a na co jsou připravováni. V prvních dvou dílech se zaměřujeme na současnou podobu kněžských seminářů v Praze a Olomouci, na otázky řádu, uplatňování autority a důvěry. Odpovědi hledáme se seminaristy, jejich představenými, s kněžími z praxe, biskupy či psychoterapeutem. Pojďte hledat s námi!

Podcastovou sérii můžeme zveřejnit v celé délce díky drobným přispěvatelům a vám, kteří si nás předplácíte na herohero.co/bezfiltrubonusy. Děkujeme!

© 2024 Bez filtru