Týden bez filtru. Každou neděli o aktuálním dění v širších souvislostech. O příčinách, pozadí, hodnotách v rozhovorech, anketách i komentářích.

Epizody
Týden bez filtru 35: Zločin a trest, odpuštění a nový začátek

Má smysl předčasně propouštět z vězení pachatele závažných trestných činů? Jak v takových případech pracovat s oběťmi těchto skutků? A jak se jako křesťané máme v takových situacích vypořádat s požadavky odpuštění, milosrdenství a spravedlnosti? Týden bez filtru reaguje na kauzu vítkovských žhářů.
Týden bez filtru 34: Jsme povrchní? Reagujeme na podněty posluchačů

Po dvou hutných dílech nabízíme čistě debatní epizodu Týdne bez filtru. Na základě podnětů, které nám píšete, se zamýšlíme nad přístupem k tvorbě podcastu. Bavíme se o povrchnosti, o potřebě citovat Písmo a Katechismus, Ondra otevírá Kodex kanonického práva a pátrá po tom, jestli se může nazývat katolíkem.
Týden bez filtru 33: Jak se nezaplést? Katolíci a Orbán

Jaký vztah mají katolíci v Maďarsku k vládě Viktora Orbána? Proč podle některých kněží platí církev vysokou cenu za privilegované postavení před státem? A může v tom něco změnit návštěva papeže Františka v Budapešti?
Týden bez filtru 32: Potřebují křesťané svou politickou stranu? A je to KDU-ČSL?

V poslední epizodě podcastu Týden bez filtru jsme se bavili o tom, jak má být hlas křesťanů slyšet ve veřejném prostoru, a jaké snahy jsou naopak kontraproduktivní. Pojďme se tentokrát věnovat druhé straně téže mince. Potřebují křesťané svou politickou stranu? A je to KDU-ČSL, která by se podle březnového volebního modelu společnosti Kantar pro ČT …
Týden bez filtru 31: Hlas křesťanů ve společnosti

Jak by křesťané měli projevovat své postoje a nebýt přitom kontraproduktivní? Mají akce typu Pochodu pro život vůbec smysl nebo jde jen o překřikování? A zajímá vůbec někoho, co si církev nebo křesťané myslí? Debatují autoři podcastu Týden bez filtru Anežka Jakubcová, Filip Breindl a Ondřej Havlíček.
Týden bez filtru 30: Pastorace pro LGBTQ+ v brněnské diecézi

Od 1. února letošního roku má brněnská diecéze kněze odpovědného za pastoraci pro komunitu LGBTQ+. Je jím salesián Zdeněk Jančařík – a právě on je hostem 30. epizody podcastu Týden bez filtru. Jaké nejdůležitější a nejtěžší úkoly pro sebe ve své nové úloze vidí? Co církev lidem s menšinovou sexuální identitou může nabídnout? Jsou hranice …
Pokračovat ve čtení „Týden bez filtru 30: Pastorace pro LGBTQ+ v brněnské diecézi“
Týden bez filtru BONUS: Cítím se dobře ve své církvi

Máme rádi katolickou církev a cítíme se dobře v jejím společenství, říkají tvůrci Týdne bez filtru ve velikonoční debatě. „Církev si nese vybojované zápasy i výzvy, které stojí před ní, také různá pochybení. Cítím se za to spoluodpovědná, za ty skvělé i špatné věci. Jsem toho součástí,“ zaznělo od Anežky Jakubcové. Jak to mají ostatní? …
Pokračovat ve čtení „Týden bez filtru BONUS: Cítím se dobře ve své církvi“
Týden bez filtru 29: Svatost je víc než projít zkoumáním komise

Santo subito! Volání po svatořečení Jana Pavla II. zaznívalo hned po smrti tohoto papeže přesně před 18 roky. Jak přemýšlíme o svatých? Nestávají se v našich očích spíše legendami než lidmi, kteří nebyli dokonalí ve všech ohledech? Téma otevíráme v souvislosti se současným děním kolem odkazu Jana Pavla II., zazní k němu debata tvůrců podcastu …
Pokračovat ve čtení „Týden bez filtru 29: Svatost je víc než projít zkoumáním komise“
Týden bez filtru 28: Hranice mezi Českem a Slovenskem – hranice mezi Západem a Východem?

Deklarované bratrství, geopolitická a historická blízkost – a paradoxně možná jen kusé informace, se kterými se spokojíme. Co vlastně víme o Slovensku? Jak si různé, mnohdy protichůdné zprávy o tamním dění vykládat? Jsme na jedné lodi, nebo se máme něčeho obávat? A co s tím má společného slovenský konzervatismus a náboženský tradicionalismus? O tom je …
Týden bez filtru 27: Deset let papeže Františka. Začátek nové éry nebo rozkol církve?

Jorge Mario Bergoglio je už deset let papežem Františkem. Je svým reformním chováním nadějí na novou tvář církve nebo ji spíš rozděluje? Co se mu povedlo a co naopak opomíjí? A jaké zásadní myšlenky přinesl katolíkům, ale i celému světu? Probíráme v debatě našeho kolegy Filipa Breindla, který dění ve Vatikánu sleduje pro Katolický týdeník …