Příběhy bez filtru. Otevřeně o věcech, kolem nichž je úplné ticho, nebo přílišný hluk. V rozhovorech i debatách stále jdeme na dřeň. Nový díl každý čtvrtek.
Epizody
Markéta Irglová: Za písničky vždycky děkuju. Nikdy nezapomínám na to, že odněkud přišly
Na turné byla poprvé v patnácti, o pár let později dostala jednu z hlavních rolí ve filmu Once, pro který s irským hudebníkem Glenem Hansardem složili mimo jiné píseň Falling Slowly, která jim přinesla Oscara. S Markétou Irglovou si povídáme nejen o hudebních začátcích a o tom, jaké to bylo, stát se v dospívání slavnou, …
Debata autorů podcastu Příběhy bez filtru: Cesta od smrti k životu. Nebo naopak?
Sedmidílnou podcastovou sérii Od smrti k životu uzavíráme speciální vánoční debatou redaktorů našeho podcastu. V čem nás rozhovory o smrti a o životě změnily? Kdo z hostů nejvíc inspiroval Jardu? Jaká knížka už v dětství přiměla Bětku přemýšlet o smrti? A kdy Áňa nejvíc vnímá radost ze života? Odpovědi nejen na tyto otázky nabízí naše …
Iva Korábová: Člověk se dotkne prostoru, kde se odehrávají zázraky
Koho jiného se ptát na život a zrození než ženy, která byla u mnoha porodů? Maminka tří dětí Iva Korábová má více než desetileté zkušenosti v roli duly a komunitní porodní asistentky. Proč je podle ní chvíle, kdy dítě přichází na svět, zázračná? Co se děje v prvních okamžicích člověka? Povídáme si také o tom, …
Pokračovat ve čtení „Iva Korábová: Člověk se dotkne prostoru, kde se odehrávají zázraky“
Rostislav Konopa: Po úrazu jsem vše zapomněl, moje kotva v paměti jsou deníky
V pětadvaceti letech se byl Rostislav Konopa projet na kole, měl nehodu a ztratil paměť – nadobro. Nepamatoval si nic. Jaké je to přijít o album vzpomínek, které nosíme ve své mysli? O vztahy, které jsme budovali? Může být na této zkušenosti i něco kladného? Poslouchejte nový díl podcastu Příběhy bez filtru, který je součástí …
Pokračovat ve čtení „Rostislav Konopa: Po úrazu jsem vše zapomněl, moje kotva v paměti jsou deníky“
Vozíčkář Jiří Čeloud: Smyslem života je samotný bytí. I nesamostatného člověka
Kde vzít sílu žít, když už život nikdy nebude jako dřív? O tom se bavím s Jiřím Čeloudem, instruktorem soběstačnosti a terapeutem z Centra Paraple, které se věnuje lidem po úrazu páteře. Jirka sám je od 16 letech na vozíku, kvadruplegikem se stal po skoku do vody. V rozhovoru se zamýšlíme, proč má život podle …
Pokračovat ve čtení „Vozíčkář Jiří Čeloud: Smyslem života je samotný bytí. I nesamostatného člověka“
Kolčavovi: Porod mrtvého syna byl krásný zážitek. Bylo to jedinkrát, kdy jsme se s ním mohli setkat
Petra a Šimon Kolčavovi přišli čtyřikrát v těhotenství o miminko. Přesto je jejich povídání snad více o životě než o smrti. Šimon je praktický lékař a Petru tato zkušenost dovedla k práci v perinatálním hospicu Dítě v srdci. Čím vším si na cestě za vlastními dětmi museli projít? Jak se cítí matka, která porodí mrtvé …
Tomáš Kotrlý: Důstojné rozloučení je jako první pomoc
Jaké je běžné zacházení s tělem za dveřmi pohřební služby? Proč se z pohřbů vytrácí důstojnost a rituály? A proč vůbec potřebujeme udělat tečku za životy našich blízkých? Kvalifikovaný hrobník, kvalifikovaný spalovač mrtvol, kvalifikovaný pracovník pro přepravu ostatků… Nejen to má ve svém životopise Tomáš Kotrlý. Jeho každodenní pracovní náplní ale není kopání hrobů. Pracuje …
Pokračovat ve čtení „Tomáš Kotrlý: Důstojné rozloučení je jako první pomoc“
Ivana Antalová: Strach ze smrti nám bere svobodu
Její dcera si letos na jaře vzala život. Ivana Antalová v rozhovoru otevřeně mluví o pocitech spojených se sebevraždou vlastní dcery i o tom, jak to ovlivnilo její vztah s Bohem i potřebě žít život nejlépe, jak to jde. Dá se na smrt zvyknout? Zmizí někdy bolest ze smrti blízkého člověka? A co je to …
Pokračovat ve čtení „Ivana Antalová: Strach ze smrti nám bere svobodu“
Martin Vaňáč: Největší rodičovskou výzvou pro mě je dělat zásadní rozhodnutí ohledně kluků sám
Martin Vaňáč má dva syny, které už 14 let vychovává sám. Když totiž bylo mladšímu 10 měsíců a staršímu 3 roky, umřela jejich maminka na rakovinu. Martin se o ni staral až do její poslední chvíle doma. Jak se dá zvládnout postarat se o umírající manželku a o dvě malé děti zároveň? A Přinesla tato …
Tamara Valešová: Rozhodování je součást našeho zrání
Udělat rozhodnutí není vždycky úplně jednoduché, a to, co nás v takových chvílích brzdí a svazuje, bývá strach. Strach z neznámého, z okolí, možná i z Boha. Jak se tomu postavit? Nemáme za sebe raději nechat rozhodnout někoho jiného, nebo dokonce náhodu? O strachu z velkých životních rozhodnutí si povídáme s psycholožkou a terapeutkou Tamarou …
Pokračovat ve čtení „Tamara Valešová: Rozhodování je součást našeho zrání“