Příběhy bez filtru. Otevřeně o věcech, kolem nichž je úplné ticho, nebo přílišný hluk. V rozhovorech i debatách stále jdeme na dřeň. Nový díl každý čtvrtek.
Epizody
Angelika Pintířová: Vyhoďte všechny prášky a pořádně se modlete, říkali sestrám s depresí
Boromejka Angelika Pintířová je doslova sestra v akci. Dělá vychovatelku, učí, moderuje v Českém rozhlasu. V minulosti pracovala jako zdravotní sestra, studovala na FF UK a později na DAMU. Jezdí na běžkách, hraje fotbal se svými svěřenci a nezapomíná se radovat ze života. Minimálně v posledních letech si na to dává pozor – aby vyvážila …
Hejtman Jan Grolich: Jsem cíťa. Dojmu se i u reklamy
Vystudoval práva, pracoval v marketingové agentuře, ale taky třeba jako stand-up komik. Když byl starostou ve Velaticích, přejmenoval svou rodnou obec na Las Velas a říkal si Cool starosta. Po deseti letech starostování se z něj stal hejtman Jihomoravského kraje. Řeč je o Janu Grolichovi. Proč si někdy jako hejtman připadá bizarně? Co má nejradši …
Pokračovat ve čtení „Hejtman Jan Grolich: Jsem cíťa. Dojmu se i u reklamy“
Sarah Haváčová: Před konverzí jsem neznala hloubku, kterou herectví nabízí
Na pouti do portugalské Fatimy se jí změnil život: potkala Boha. Herečka Sarah Haváčová o své zkušenosti vypráví otevřeně a autenticky. Mluvíme spolu o tom, jak se dnes s Bohem setkává při své práci – ať už hraje ve filmu, v seriálu nebo v Národním divadle. Jak se pro ni proměnil divadelní svět? Jde ono …
Pokračovat ve čtení „Sarah Haváčová: Před konverzí jsem neznala hloubku, kterou herectví nabízí“
Eutanazie? I paliativní péče má své meze, říkají lékaři Slámovi
Proč je podle paliativních lékařů Ondřeje a Reginy Slámových uzákonění eutanazie v ČR jen otázkou času? V jakých případech při své práci narazili na meze jejich léčby? A jak na dobrovolné ukončení života manželé nahlížejí optikou své víry? O tom si s nimi v rozhovoru, který navazuje na předešlý díl o paliativě a umírání, povídá …
Pokračovat ve čtení „Eutanazie? I paliativní péče má své meze, říkají lékaři Slámovi“
Lékaři Slámovi: Žijte autenticky a milujte, shodují se lidé před smrtí
Aby lidé v závěru života měli pocit hotovosti a naplněnosti. Právě o to se snaží manželé a přední paliativní lékaři Ondřej a Regina Slámovi. Čeho lidé před smrtí nejvíc litují? Kde je hranice mezi reálnou pomocí a prodlužování utrpení? A proč jejich děti neberou jako samozřejmost, že se člověk dožije dospělosti? Se známými paliativními lékaři …
Pokračovat ve čtení „Lékaři Slámovi: Žijte autenticky a milujte, shodují se lidé před smrtí“
Rabín David Maxa: Víra není v židovství na prvním místě. Důležitá je praxe, která víru zpětně ovlivňuje
Ve dvaatřiceti letech je rabín David Maxa jednou z nejvýraznějších postav české židovské komunity. Stíhá pastoračně pečovat o několik židovských obcí, věnovat se předávání židovské tradice dětem a mládeži nebo se zapojovat do aktivit mezináboženského dialogu. Jak jeho cestu za židovskou vírou ovlivnila jedna návštěva hřbitova nebo to, že si hrál s vláčky? Co to …
Olga z Ukrajiny: Projeli jsme městem, do něhož v zápětí spadla raketa. Nebylo cesty zpět, ale ani vpřed
Brzy to bude rok, co Olga se svou desetiletou dcerou Nasťou utekla před válkou z ukrajinského Záporoží. Saša – manžel Olgy a tatínek Nasti musí na Ukrajině zůstat. Každý den může být povolán do boje. Olga s Nasťou teď bydlí v Brně v pronajatém bytě, naučily se česky, Olga chodí do práce a Nasťa do …
Druhý díl o rozvodu s paní Janette: Odpustit nejde ze dne na den, je to proces
Jaké to je, když manželství skončí? Jak o tom mluvit s dětmi? A jakou roli hraje v tom všem víra? Poslouchejte druhou část rozhovoru s paní Janette, která si v životě prošla bolavým obdobím rozvodu.
První díl o rozvodu s paní Janette: Byla jsem schopná skočit pod vlak
Paní Janette si prošla v životě bolavým obdobím rozvodu. Jak strmá a těžká může být v manželství cesta, která vede k jeho konci? Poslouchejte první část rozhovoru, ve které projdeme zásadní chvíle od počátku vztahu k jeho samotnému zániku.
Petr Václavek: Seš nástroj, kterým protéká božská energie
Každý má možnost v sobě najít něco, co ho přesahuje. Ať už tomu říkáme Bůh, energie, duch, nebo jinak. S Petrem Václavkem si v dalším dílu povídáme právě o duchovnu. O jeho cestě ze zamlžených sudet přes úspěšného kreativce a stavitele rizikových podniků až ke studiu šamanství. Jakou roli hrála v Petrově duchovní cestě psychedelika? …
Pokračovat ve čtení „Petr Václavek: Seš nástroj, kterým protéká božská energie“